fbpx

BLOG

Blog Wood and Stone

Wilk syty, owca cała, czyli dlaczego warto pracować z pośrednikiem nieruchomości na wyłączność?

Wiele osób czuje dystans przed podjęciem współpracy z pośrednikiem. Obawiają się konieczności wysokiego wynagrodzenia dla agenta, wydłużonego czasu sprzedaży czy po prostu boją się zaufać. Wszystko to, związane jest z czarnym PR-em, jaki w ostatnich latach towarzyszy branży pośredników nieruchomości. Dlaczego jednak warto podjąć współpracę z agentem i dlaczego warto zrobić to na wyłączność?


Sprzedaż z pomocą pośrednika

Chcąc sprzedać mieszkanie czy dom zależy nam na czasie i uzyskaniu jak najwyższej ceny. Jak jednak to osiągnąć? Ogłoszenie w Internecie? Na klatce schodowej? Baner przed domem? Kiedy znaleźć czas, na oprowadzanie potencjalnych kupców i spotkania z nimi? Z pomocą przychodzą agencje nieruchomości! Osoby posiadające odpowiednią wiedzę i praktykę w danej branży zawsze są na wagę złota. Tak jest także w nieruchomościach: dynamiczne zmiany, kwestie prawne czy ekonomiczne (zasady ubiegania się o kredyt itp.). Wszystko to sprawia, że chcąc sprzedać lub kupić nieruchomość możemy się pogubić. Czasem dochodzi także brak czasu – poszukiwanie kupca/sprzedawcy/najemcy wymaga ogromnych nakładów energii i poświęcenia swojego wolnego czasu. Decydując się na pośrednika nieruchomości te wszystkie „minusy” procesu kupna/sprzedaży przerzucamy właśnie na niego.

Warto  w tym przypadku pamiętać także o tym, co powinno znaleźć się w umowie z pośrednikiem nieruchomości:

•    dane (klienta, pośrednika, nieruchomości),
•    cel współpracy (sprzedaż/najem),
•    czas współpracy oraz jej zakres,
•    upoważnienie dla pośrednika do reprezentowania klienta,
•    wynagrodzenie agenta.

Dlaczego pośrednik na wyłączność?

Podejmując decyzję o współpracy z biurem nieruchomości, możemy wybrać dwie formy współpracy: otwartą i zamkniętą. Czym się różnią? Umowa otwarta w przypadku sprzedaży nieruchomości pozwala klientowi na współpracę z kilkoma agencjami jednocześnie. Wybierając natomiast współpracę zamkniętą, decydujemy się na wyłączność tylko wybranego pośrednika. Dlaczego warto pochylić się nad tą drugą opcją? Praca z pośrednikiem na wyłączność ma swoje plusy, które przekładają się na zysk sprzedającego mieszkanie czy dom.

#1 Brak chaosu

Zlecając sprzedaż wybranemu agentowi, mamy gwarancję, że powstanie tylko jedna wersja ogłoszenia nieruchomości. Unikamy powielania tej samej oferty, do którego doszłoby w przypadku kilku biur. Potencjalny kupiec otrzymuje więc jasny, klarowny przekaz i określone informacje. W przypadku różnych ogłoszeń, te wiadomości mogłyby się różnić, odbiorca czułby niepewność w kwestii wiarygodności oferty.

#2 Każdy wygrywa

Umowa z pośrednikiem na wyłączność gwarantuje nam, że zrobi on wszystko, co w jego mocy, by daną nieruchomość sprzedać. Dlaczego? Udana transakcja wiąże się z wynagrodzeniem. Agent już w momencie nawiązania współpracy wie, że od jego zaangażowania zależy jego prowizja. Dzięki temu klient-sprzedawca nieruchomości ma pewność, że jego oferta będzie odpowiednio promowana.

# 3 Komunikacja

Wyłączność jednego pośrednika nieruchomości pozwala na łatwy kontakt pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi. Unikamy chaosu, który mógłby się wydarzyć w przypadku kilku biur: różni potencjalni kupujący, różne ustalenia i negocjacje. Pośrednik na wyłączność zarządza tymi kontaktami i informacjami w taki sposób, by cała operacja przebiegła sprawnie.

#4 Grunt do motywacji

Umowa na wyłączność gwarantuje motywację pośrednika: wie on, że cała poświęcona energia i zainwestowane środki (np. na reklamę) zostaną wynagrodzone. W tym przypadku możemy także liczyć na większą kreatywność w sposobie dotarcia i pozyskania kupca.

Czy warto zawrzeć umowę na wyłączność? Zdecydowanie tak. Zyskamy spokój i pewność, że ktoś „czuwa” nad całą transakcją i zadba o to, by zakończyła się ona pomyślnie.

Image
© Wood and Stone all rights reserved.

 

 

WOOD AND STONE
REAL ESTATE
            
Wood and Stone Sp. z o.o.
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 12
03-736 Warszawa

 

 

 

 

NIP: 1133037563
REGON: 389420255
KRS: 0000929366

 

 

 

Nr rachunku bankowego:
78 1050 1025 1000 0090 8130 2615

 

Search