fbpx

BLOG

Blog Wood and Stone

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości i czy praca agenta jest dla Ciebie?

Praca doradcy ds. nieruchomości posiada wiele zalet, jednak przed podjęciem decyzji na temat kariery w tym zawodzie, warto najpierw przeanalizować nasze predyspozycje zawodowe i osobowościowe. Praca agenta nieruchomości wymaga dużego zaangażowania, odpowiedzialności, komunikatywności, a także wielu innych cech osobowościowych, bez których pośrednik nie osiągnie sukcesu w tym zawodzie. Przyjrzyjmy się im dokładnie, abyś mógł dogłębnie ocenić, czy jesteś odpowiednim kandydatem na to stanowisko.

Dlaczego wybór agencji nieruchomości ma znaczenie?

Wybór konkretnej agencji nieruchomości, do której będziemy aplikować ma ogromne znaczenie. To właśnie miejsce, w którym stawiamy swoje pierwsze i kolejne kroki zawodowe ukształtuje nas najbardziej. Warto zwrócić uwagę czy biuro oferuje stały dostęp do szkoleń kładąc tym samym nacisk na rozwój swoich agentów nieruchomości. W biurze nieruchomości Wood and Stone stawiamy przede wszystkim na autorski model sprzedaży i obsługi Klienta. Oferujemy przyszłym pośrednikom nieruchomości, którzy zasilą nasze szeregi, bezpłatne szkolenie, które efektywnie wdroży ich w nowe obowiązki. Niezwykle ważne jest również wsparcie mentora podczas zawierania transakcji, na każdym etapie pracy. To istotne, aby agent ds. nieruchomości miał pełne wsparcie i opiekę, jeśli tylko tego potrzebuje.

Bardzo duże znaczenie ma kompleksowość oferty biura nieruchomości, ponieważ bezpośrednio wpływa to na efektywność działań pośredników. W Wood and Stone pracujemy w systemie na wyłączność, a naszym Klientom oferujemy pełne wsparcie na każdym etapie procesu sprzedaży i zakupu nieruchomości, w tym m.in. home staging, marketing, fotograf, stała promocja w social mediach. Ponadto istotne jest by biuro oferowało swoim agentom oraz Klientom dostęp do doradztwa prawnego oraz podatkowego.

Podczas wyboru agencji warto zwrócić również uwagę, w jaki sposób podchodzi ona do rozwoju pośredników, zwiększania ich kompetencji i pasji. Dla przyszłego agenta znaczenie może mieć również dogodna lokalizacja głównego biura, aby miał możliwość wygodnego dotarcia do wszystkich nieruchomości, które znajdą się w jego ofercie. Aż wreszcie, nie byłoby przecież idealnej pracy, gdyby nie zgrany zespół. To ważne, aby biuro dbało o dobrą atmosferę wśród kolegów i zaangażowanie zespołu.

Skuteczny pośrednik nieruchomości

Wachlarz cech, które mogą być przydatne w zawodzie pośrednika nieruchomości jest bardzo szeroki. Jedną z nich jest bez wątpienia cierpliwość. Niejednokrotnie agent musi przeprowadzić liczne spotkania i poznać oczekiwania wielu klientów, by transakcja się powiodła. Chociaż praca pośrednika wydaje się idealna - najczęściej obowiązują w niej nienormowane godziny pracy. Należy mieć to na uwadze, zwłaszcza jeśli pośrednik ma już swoją rodzinę. W tej kwestii wyrozumiałość i pomoc ze strony partnera czy bliskich osób jest nieoceniona.

System prowizyjny potrafi zaskoczyć

Wynagrodzenie pośrednika ds. nieruchomości oparte jest na systemie prowizyjnym. Co istotne, by podpisać umowę prowizyjną należy prowadzić własną działalność gospodarczą. Systemy prowizyjne bardzo często oferują możliwość osiągania wysokich zarobków. Równocześnie należy mieć świadomość ich różnorodności i być gotowym na okresy wysokiej prowizji oraz na okresy niskiej prowizji lub nawet jej braku.

W Wood and Stone oferujemy wzrost procentu prowizji w zależności od doświadczenia oraz skuteczności – dzięki temu nasi agencji mają bezpośredni wpływ na to, by zarabiać jeszcze więcej – nie ma tutaj limitu. Zarobki pośrednika nieruchomości ściśle wiążą się z jego zaangażowaniem i determinacją w dążeniu do celu oraz sytuacją na rynku nieruchomości. Wobec tego cierpliwość, która zostaje wynagrodzona po pracy w stresie i częstym biegu jest niezwykle pożądaną cechą.

Trzeba lubić ludzi

Zawód pośrednika nieruchomości nieodzownie jest związany z kontaktem z ludźmi, co wymaga wysokiej kultury osobistej, pozytywnego nastawienia, a także wyrozumiałości. Trzeba pamiętać, że klienci nie zawsze docierają na umówione spotkania punktualnie, nie zawsze podejmują decyzję „od ręki”, a czasem bywają niezwykle uporczywi, więc przydatna będzie także odporność na stres. W kontaktach międzyludzkich doskonale sprawdzą się przede wszystkim ekstrawertycy i urodzeni gawędziarze. Nie można jednak zakładać, że introwertyk nie poradzi sobie w pracy jako agent nieruchomości. Ma takie same możliwości, jak inni – musi jednak wykorzystać swoje inne dobre cechy, jeśli nie wykazuje na co dzień swojej ekspresji i żywiołowości. Każdy handlowiec – a umówmy się – pośrednik nieruchomości sprzedaje lub wynajmuje mieszkania – musi mieć w sobie smykałkę do biznesu. Do wykorzystywania słów w taki sposób, aby językiem maksymalnych korzyści opowiadać o miejscu, które ma przejść w ręce potencjalnego przyszłego właściciela.

Elastyczność i nastawienie na rozwój

W pracy agenta nieruchomości niezbędna może okazać się także wysoka dyspozycyjność i elastyczność w działaniu. Chcąc sprzedać dom czy też mieszkanie za pokaźną sumę, pośrednik musi dopasować się często do Klienta, który może okazać się potencjalnym kupcem. Jeśli więc przyjeżdża on z daleka lub pasują mu jedynie późne godziny obejrzenia nieruchomości, to w gestii pośrednika jest ustalenie odpowiedniego terminu spotkania, nawet jeśli wykracza on poza jego godziny pracy. Wówczas zwiększa się szansa na to, że Klient sfinalizuje transakcję.

Pośrednik nieruchomości musi być również nastawiony na rozwój i stałe poszerzanie wiedzy. Warto więc korzystać ze szkoleń i kursów, które w bardzo dużej liczbie organizowane są niemal w całym kraju. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach, wykładach czy też webinarach, które skutecznie poszerzają wiedzę osób pracujących na stanowisku agenta nieruchomości. Coraz więcej agentów ds. nieruchomości chętnie dzieli się wiedzą za pośrednictwem blogów, artykułów na portalach internetowych, a także podczas spotkań branżowych. Warto również pamiętać o networkingu, czyli wymianie kontaktów podczas tego rodzaju wydarzeń. A skoro o tym już mowa…

Komunikacja

Bezapelacyjnie otwartość na ludzi i umiejętność prowadzenia konwersacji to cechy, jakie powinien posiadać doradca ds. nieruchomości. Rozmowa z klientem nie może być jedynie wymianą kilku zdań. Aby przyniosła oczekiwany efekt powinna być interesująca, wciągająca, pełna pasji, zaangażowania i jednocześnie nie być nachalna. Klient wyczuje, jeśli pośrednik za wszelką cenę będzie chciał sprzedać mu nieruchomość. Tutaj ponownie kłaniają się umiejętności miękkie, kwestia ich ćwiczenia i wypracowywania. Często pomaga również intuicja i po prostu wyczucie.

Osiąganie szczytów

Ambicja jest kolejną cechą, bez której trudno osiągnąć sukces w tym zawodzie. Tak jak wspomnieliśmy, praca pośrednika nieruchomości składa się z wielu etapów, które cierpliwie należy pokonywać. Jeśli jednak agent wykazuje się determinacją i ambicją, jest w stanie pokonać wszystkie przeszkody i zadbać o klienta na najwyższym poziomie. Celem pośrednika powinna być przede wszystkim satysfakcja i zadowolenie ze strony Klienta, bo to przecież dla niego poszukiwane jest najlepsze rozwiązanie w kwestii nieruchomości. Bycie ambitnym wielu osobom kojarzy się z pychą. W tym przypadku cecha ta nie ma z nią nic wspólnego. To uosobienie dążenia do celu, determinacji, pasji i zaangażowania, ponieważ na szczycie czeka nagroda, którą jest prowizja za przeprowadzoną transakcję.

Podsumowanie

Wiele ze wspomnianych cech można wypracować. Każdy pośrednik jest oczywiście inny i sam wyznacza charakter swojej pracy, a także to, w jaki sposób rozmawia z Klientami. Decydując się na ścieżkę zawodową agenta ds. nieruchomości należy mieć na uwadze, że jest to profesja wymagająca i nieoczywista, jednak praca ta przynosi ogromną satysfakcję, a przy okazji możliwość poznania wspaniałych ludzi, zarówno wśród współpracowników, jak i Klientów.

Jeżeli czujesz, że praca doradcy ds. nieruchomości jest dla Ciebie - sprawdź zakładkę KARIERA i dowiedz się więcej!

Image
© Wood and Stone all rights reserved.

 

 

WOOD AND STONE
REAL ESTATE
            
Wood and Stone Sp. z o.o.
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 12
03-736 Warszawa

 

 

 

 

NIP: 1133037563
REGON: 389420255
KRS: 0000929366

 

 

 

Nr rachunku bankowego:
78 1050 1025 1000 0090 8130 2615

 

Search