fbpx

BLOG

Blog Wood and Stone

W dniu 28 lutego 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego została opublikowana Uchwała Rady m.st. Warszawy Nr LX/1967/2022 z dnia 17 lutego 2022 r.  w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji m.st. Warszawy. Przyjęcie uchwały jest pierwszym etapem prac nad gminnym programem rewitalizacji, którego przygotowanie prowadzone jest w oparciu o zapisy Ustawy o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r. W poniższym artykule wyjaśniamy wszystkie zagadnienia związane z nową uchwałą.

Blog Wood and Stone

Otrzymujesz nieruchomość w spadku po innej osobie - każdego z nas może spotkać taka sytuacja. Pierwsza myśl jaka zapewne przyjdzie do głowy to: co teraz? Przede wszystkim należy pamiętać, że odziedziczenie jakiejkolwiek nieruchomości wiąże się z szeregiem obowiązków, również tych podatkowych, które musimy wykonać. Na co powinien się przygotować spadkobierca? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

Blog Wood and Stone

Kupno czy sprzedaż nieruchomości to zawsze duży stres dla każdej ze stron transakcji – sprzedający obawia się, czy kupujący nie zrezygnuje, kupujący – czy wymarzona nieruchomość nie zostanie sprzedana komuś innemu. Z pomocą w rozwiązaniu tych obaw przychodzi umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości. Dlaczego warto ją zawrzeć? Co to jest umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości?

Blog Wood and Stone

Sprzedaż czy wynajem mieszkania to długie i często skomplikowane procesy. Ale czy musi tak być? Może trudno w to uwierzyć, ale w ciągu 90 sekund po przekroczeniu progu mieszkania, zainteresowany (często nieświadomie) podejmuje kluczowe decyzje. Tutaj pierwsze skrzypce grają emocje — i to właśnie do nich odwołuje się home staging. Przygotowaliśmy krótki przewodnik na temat tego, czym jest home staging oraz jak go wykorzystać podczas sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. 

księga wieczysta
Blog Wood and Stone

Wiele osób planując zakup mieszkania, domu czy działki jest przerażona: ilością dokumentów, wiedzy, pytań, zawiłościami prawnymi i finansowymi. Kupujący mieszkanie boryka się także z wątpliwościami dotyczącymi samego przedmiotu zakupu: czy nie jest obciążone długami, czy sprzedający posiada pełnie praw do sprzedawanego mieszkania czy domu. Czy można rozwiać te niejasności już na etapie początkowym? Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzi księga wieczysta.

Image
© Wood and Stone all rights reserved.

 

 

WOOD AND STONE
REAL ESTATE
            
Wood and Stone Sp. z o.o.
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 12
03-736 Warszawa

 

 

 

 

NIP: 1133037563
REGON: 389420255
KRS: 0000929366

 

 

 

Nr rachunku bankowego:
78 1050 1025 1000 0090 8130 2615

 

Search